Do czego służy program MEDICUS?

Program MEDICUS to nowoczesny program komputerowy przeznaczony do zarządzania gabinetem lekarskim oraz klinika medyczną.

Program pozwala na kompleksową wykonanie wszystkich czynności związanych z obsługą pacjenta od strony medycznej i administracyjnej. MEDICUS usprawnia również zarządzanie placówką i pracą personelu poprzez kontrolę pracy i finansów.

Program MEDICUS pozwala na zarządzanie całym gabinetem od strony:
- medycznej (prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów, recepty, zdjęcia, zgody na leczenie, magazyn leków, itd)
- recepcyjnej (m.in. terminarz rezerwacji, rozliczenia, obsługa drukarki fiskalnej, funkcja sms, powiadamianie o wizycie)
- administracyjnej (statystyki finansowe i medyczne, zużycie magazynowe materiałów i leków, rozliczenie prowizji lekarzy, itd)

Zakres dostępnych w programie funkcji jest efektem współpracy z lekarzami i menagerami placówek medycznych. Dzięki temu,
zakres dostępnych opcji, ściśle odpowiada potrzebom zarówno jednooosobowych praktyk, jak również większych klinik.

Dla kogo jest skierowany program MEDICUS?

Oprogramowanie medyczne MEDICUS jest doskonałym rozwiązaniem dla lekarzy różnych specjalności medycznych, którzy chcą usystematyzować prace z dokumentacją medyczną pacjentów oraz wprowadzić zaawansowane funkcje zarządzania i nadzoru.

Program dla gabinetów lekarskich jedno i wielospecjalizacyjnych. System MEDICUS doskonale sprawdza się zarówno w gabinetach jednej specjalności, jak również w placówkach multidyscyplinarnych. Rozwiązanie to zdecydowanie upraszcza funkcjonowanie placówki, gdzie przyjmują lekarze różnych specjalności, gdyż umożliwia to prace całego zespołu na wspólnej bazie danych.

Program dla małych, średnich i dużych praktyk. MEDICUS, dzięki swojej modułowej strukturze, przeznaczony jest zarówno dla jednoosobowych praktyk jak również średnich i dużych gabinetów medycznych. MEDICUS doskonala pracuje w sieci komputerowej, przez co sprawdza się w gabinetach wielostanowiskowych, a z programu jednocześnie może korzystać cały personel.

Program dostosowany dla specjalistów. MEDICUS jest przejrzyście skonstruowany i zawiera funkcje niezbędna dla każdego lekarza. Dodatkowo dla stomatologów i ginekologów program oferuje specjalistyczne karty. Ze względu na zawansowaną przeglądarkę zdjęć medycznych, szczególnie doceniany wśród gabinetów dermatologicznych i medycyny estetycznej.