Nowości w programie MEDICUS

Program MEDICUS jest rozwijany w oparciu o stałe konsultacje z lekarzami i klinikami z całej Polski. Państwa cenne sugestie pozwalają nam budować program tak, aby oprócz kryteriów mertorycznych uwzględniać konieczność zapewnienia odpowiedniej ergonomii i komfortu pracy lekarzy. Jesteśmy zawsze otwarci na wszelkie uwagi naszych użytkowników i w miarę możliwości staramy się je wdrażać w kolejnych wersjach oprogramowania.

Poniżej prezentujemy nowe ważne funkcje oprogramowania.

eRecepta, nowy lekospis
Mechanizmy służące do wystawiania eRecepty są już dostępne w naszym oprogramowaniu począwszy od czerwca 2019.
W programie MEDICUS dostępny jest już nowy lekospis, tzw Rejest Produktów Leczniczych aktualizowany samodzielnie z Internetu w oparciu o serwis udostępniony przez CSIOZ.

eZLA
Wystawianie zwolnień lekarskich w formie elektronicznej bezpośrednio z poziomu oprogramowani jest już dostępne od czerwca 2019.

EDM
Zgodnie z wymaganiami prawnymi oprogramowanie MEDICUS będzie dostosowane do wystawiania dokumentów EDM. W miarę pojawiania się kolejnych wytycznych i wymagań w zakresie EDM, oprogramowanie będzie uzupełniany o nowe formaty dokumentów.

  • trybie identyfikacji rozmówcy. W tym trybie ProDentis, na podstawie danych z wywołania przychodzącego stara się wyszukać pacjenta(-ów), do których można dopasować numer telefonu z połączenia. Rezultaty wyszukiwania są pokazywane osobie obsługującej program.

  • w trybie pełnym: możliwa jest identyfikacja rozmówcy tak jak powyżej oraz telefonowanie i odbieranie połączeń przychodzących, za pomocą słuchawek i mikrofonu, bezpośrednio z programu (numery telefonów w karcie pacjenta są linkami)

Proces obsługi pacjenta rozpoczyna się na recepcji gdzie drukowane są bilety z numerem dla pacjenta. W poczekalni pacjent obserwuje ekran (najczęściej telewizor), na którym pojawiają się kolejne przywołania pochodzące od lekarzy. Subtelny sygnał gongu połączony z zapowiedzią głosową przyciąga uwagę pacjentów. Pacjenci nie mogą przeoczyć takiego przywołania! Lekarz może powtórzyć przywołanie w przypadku gdy pacjent nie pojawia się w gabinecie po pierwszej próbie. Wywołania mogą być przeplatane z pokazami reklam.

Moduł reklamowy
System Kolejkowy został wyposażony w innowacyjny moduł reklamowy. System obsługuje różne formy reklam: filmy, prezentacje slajdów oraz pokazy pojedynczych prezentacji.

System płynnie i estetycznie przełącza się w tryb reklamowy po upływie pewnego czasu od ostatniego przywołania. Na głównej części ekranu prezentowane są zaprogramowane reklamy a w dole ekranu pojawia się pasek informacyjny z ostatnio przywoływanymi biletami.

Możliwa jest obsługa wielu różnych ekranów, np. w poczekalni głównej i w sali dla dzieci co w połączeniu z możliwością dywersyfikacji treści reklam (dla dorosłych w poczekalni głównej, dla dzieci w pokoju zabaw) może przełożyć się na większe zainteresowanie pacjentów reklamowanymi produktami.

Konfiguracja Systemu Kolejkowego
System Kolejkowy został skonstruowany tak aby zapewnić zminimalizowanie kosztów wdrożenia. System oparty jest na niezależnym urządzeniu dostarczanym przez nas w momencie zakupu systemu. System działa w oparciu o sieć LAN kablową lub WIFI. Do wizualizacji przywołań można użyć monitora lub telewizora (Full HD). Możliwe jest podłączenie wielu ekranów przywołujących pacjentów z różnych grup gabinetów (np. z różnych pięter kliniki)

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Systemu Kolejowego znajdującej się pod tym linkiem:

PREZENTACJA SYSTEMU KOLEJKOWEGO

 

STERYLIZATORNIA - NOWY MODUŁ
Program w wersji v070 zawiera nowy moduł - Sterylizatornia. Jest to absolutna nowość, zupełnie unikatowe rozwiazanie wśród programów stomatologicznych!!!!
Moduł STERYLIZATORNIA jest odpowiedzialny za rejestrowanie i oznaczenie kodem kreskowym wysterylizowanych narzędzi medycznych oraz zanotowanie ich pobrania (użycia) podczas wizyty pacjenta. Obsługa funkcji sterylizacji odbywa się z wykorzystaniem drukarki kodów kreskowych oraz czytnika kodów kreskowych zintegrowanych z programem ProDentis.

Automatyczne pobieranie materiałów/leków z magazynu wraz z procedurą
Pobieranie z magazynu leków oraz materiałów może przebiegać automatycznie. Po uprzednim wprowadzeniu na stany magazynowe leków i materiałów medycznych, można skorzystać z tej funkcji, definiując materiały i leki niezbędne do wykonania danego zabiegu.

Synchronizacja terminarza MEDICUS z kalendarzem Google i Outlook - pierwsze takie rozwiązanie w Polsce wśród programów medycznych
Wiemy jak wygodne jest posiadanie przy sobie kalendarza z listą pacjentów umówionych na dany dzień. Od dziś dzięki możliwości przenoszenia terminarza z MEDICUS do kalendarza w Google i Outlook możemy w łatwy sposób sprawdzić listę umówionych pacjentów z domu czy w komórce.

Samodzielne stanowisko wprowadzania danych przez pacjentów z obsługa dotykowa - już w poczekalni.
Samodzielne stanowisko do wprowadzania danych to stojący w poczekalni komputer z ekranem dotykowym, pozwalający pacjentowi samodzielnie wprowadzić swoje dane.
Prosty system zintegrowany z bazą programu ProDentis pozwala na łatwe i szybkie wpisanie danych przez każdego pacjenta.

 

 

Dopasowanie programu do wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.
Obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej wchodzi z datą 2014 r. Program ProDentis już jest dostosowany do wymogów rozporządzenia. Zawiera m.in. rejest wprowadzonych zmian, śledzący wszystkie korekty wpisów wprowadzonych przez użytkowników programu.

Asystentki/pielęgniarki - rozliczenie personelu asystującego
Moduł ten został stworzony aby wygodniej zarządzac pracą asysty poprzez umożliwienie rozliczanie czasu pracy asysty oraz powiązanie terminarza pracy asysty z grafikiem lekarza. Funkcja ta pozwala:
1. Przede wszystkim daje możliwość powiązania terminarza lekarza z terminarzem asystentki, tak aby rezerwując termin pacjentowi, jednocześnie rezerwacja była wykonana w grafiku lekarza i grafiku asysty. Dodatkowo z poziomu terminarza można dowolnie modyfikować informację, z jakim lekarzem pracuje asystentka danego dnia.
2. Program nalicza także prowizję asystentki wg wybranego schematu - przepracowanych godzin bądź udziału procentowego od zabiegów, w których dana asysta uczestniczyła w pracy z lekarzem.

Kiosk/Sklepik - obsługa sprzedaży detalicznej
Najnowsza wersja programu wprowadza wygodną możliwość obsługi sprzedaży detalicznej środków i materiałów medycznych lub kosmetyków (tj. kremy, pasty, szczoteczki itp.) z poziomu Gabinetu i Recepcji.
Sprzedaż towaru można w łatwy sposób powiązać z magazynem, tak aby sprzedaż produktu automatycznie "zdejmowała" z magazyny wskazaną ilość danego towaru. Co więcej, partię towaru przyjętego na stan magazynowy można powiązać z odpowiednim kodem kreskowym, który wydrukowany na naklejce można przykleić na dany towar. W celu wykorzystanie tej funkcji należy wykorzystać drukarkę do kodów kreskowych Zebra oraz czytnik kodów kreskowych. W przypadku wykorzystanie tej funkcji, obsługa sprzedaży zostaje w pełni zautomatyzowana, gdyż zaczytanie kodu z naklejki, umieszcza dany produkt na paragonie i pobiera go automatycznie z magazynu.

Moduły Rozliczeniowe (różne formy finansowania leczenia, ubezpieczyciele; współpraca z Boneter)
Nowa wersja programu rozwija obsługę firm ubezpieczeniowych finansujących/współfinansujących leczenie pacjentów oraz wprowadza współpracę z systemem Boneter.

W przypadku firm-Ubezpieczycieli program daje możliwość wystawienia faktury VAT na firmę opłacającą wykonane usługi dla konkretnych pacjentów. Może być to faktura opiewająca na całą kwotę zabiegu lub tylko na jego część. Program wówczas rozróżnia ile zapłacił pacjent a ile dopłacić ma Ubezpieczyciel. Co więcej można stworzyć listę pacjentów opłacanych przez daną Firmę-Ubezpieczyciela i wystawić jedną zbiorcza fakturę regulującą wykonane zabiegi dla pacjentów.

Boneter to automatyczny, internetowy system zdobywania klientów i program lojalnościowy. Współpraca programu ProDentis z systemem Boneter polega na przesyłaniu informacji o kwotach opłaconych usług medycznych i sprzedanych towarów w gabinecie, w celu jej dalszej obróbki w systemie Boneter.
.

Obsługa drukarek fiskalnych i wydruk paragonów fiskalnych przez program
Przygotowaliśmy dla Państwa ogromne ułatwienie w procesie wdrażania fiskalizacji !!! Stworzyliśmy w programie ProDentis moduł do obsługi drukarki fiskalnej, pozwalający na wydruk paragonu fiskalnego dla pacjenta. Dla zapewnienia największego komfortu Państwa pracy, do współpracy wybraliśmy drukarki fiskalne firmy Posnet i Novitus.

Nowy moduł komunikacji SMS z pacjentami
Aktualizacja programu przynosi długo oczekiwane przez Państwa zmiany w komunikacji SMS z pacjentami. Wysyłane przez Państwa do pacjentów wiadomości SMS są obecnie nadzorowane. Program na bieżąco informuje o doręczeniu wiadomości SMS do pacjenta lub niemożność jej doręczenia.
Osobną bardzo istotną zmianą jest możliwość otrzymywania odpowiedzi SMS, napływających od pacjentów. Odpowiedzi SMS napływają bezpośrednio na komputer na
stanowisko Recepcji lub stanowisko Lekarskie.

Programu umożliwia także automatyczną wysyłkę sms'ów do pacjentów. Usługa ta dostępna jest do jednego typu raportu: PACJENCI UMÓWIENI W TERMINARZU ZA OKREŚLONĄ LICZBĘ DNI.
Po zadeklarowaniu przedziału zakolejkowania oraz przedziału dziennego, wszyscy pacjenci, którzy znajdą się w danym przedziale czasowym, dostaną sms'a z przypomnieniem o terminie wizyty u lekarza z odpowiednim wyprzedzeniem.

NOWY GRAFIK ONLINE i współpraca z portalem Znany.Lekarz.pl
Nowoczesna rezerwacja terminów przez internet, powiązana z portalem Znany.Lekarz.pl
Terminarz rezerwacji online jest dodatkowym modułem internetowym w programie MEDICUS, który pozwala pacjentowi na samodzielne umówienie terminu wizyty o dowolnej godzinie i z dowolnego miejsca.
Nowy grafik online nie tylko zmienił szatę graficzną, ale także funkcjonalność. Dzięki temu pacjent umawiający się na wizytę przez stronę internetową gabinetu, jeszcze łatwiej znajdzie odpowiedni dla siebie termin. Wypełniony przez pacjenta formylarz, trafia do recepcjonistki jako powiadomienie o chęci umówienia się na wizytę. Wówczas recepcjonistka decyduje czy umówić pacjenta w wskazanym przez niego terminie. Dodatkowo w przypadku pacjentów pierwszorazowych, wypełniony na stronie przez pacjenta formularz pozwala założyc mu automatycznie kartę w MEDICUS.

Dodatkowo program ProDentis pobiera także rezerwacje internetowe pacjentów wykonane poprzez portal ZnanyLekarz.pl. Obsługa przyjmowanych rezerwacji z tego miejsca wygląda analogicznie jak przyjmownaie rezerwacji przez grafik online programu. Wypełniony przez pacjenta formularz na stronie ZnanyLekarz.pl, trafia do recepcjonistki jako powiadomienie o chęci umówienia się na wizytę. Wówczas recepcjonistka decyduje czy umówić pacjenta w wskazanym przez niego terminie. Dodatkowo w przypadku pacjentów pierwszorazowych, wypełniony na stronie przez pacjenta formularz pozwala założyc mu automatycznie kartę w MEDICUS.

Obsługa tabletów do podpisu biometrycznego przez pacjenta
W odpowiedzi na sugestie naszych użytkowników, stworzyliśmy w programie ProDentis możliwość podpisywania dokumentów przez pacjentów za pomocą elektronicznych tabletów. Do współpracy z ProDentis wybraliśmy jedne z najlepszych tabletów dostępnych na rynku - Tablety Wacom serii STU z monitem LCD.
Urządzenie te wyróżnia przede wszystkim duży i czytelny ekran, gdzie widać jak wygląda złożony podpis, czy jest czytelny - jeszcze przed jego finalnym złożeniem pod dokumentem. Dodatkowo duża rozdzielczość i zaawansowany pomiar nacisku umożliwia dokładne odwzorowanie podpisu odręcznego. Tablety Wacom STU wyposażone są w ekran TFT LCD z krótkim czasem reakcji umożliwiającym składanie podpisu tak, jak to ma miejsce w przypadku papierowych wersji dokumentu. Technologia TFT użyta w STU charakteryzuje się również niskim zużyciem energii i oraz długą żywotności.